CiekawostkiPolitykaSpołeczeństwo

Twarzą w twarz z okrucieństwem: brutalność Hamasu jako wyraz ludobójstwa.

W artykule opublikowanym przez Zvikę Kleina w “Jerusalem Post” z 12 stycznia 2024 r. pod tytułem “Czy to nie jest prawdziwe oblicze ludobójstwa?”, autor skupia się na oskarżeniach wobec Hamasu o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości i ludobójstwa. Klein zwraca uwagę na brutalność działań Hamasu, przedstawiając wstrząsające relacje ze świadectw o przemocy, w tym o brutalnych mordach i torturach. Podkreśla, że działania te miały na celu zniszczenie narodu żydowskiego i są porównywalne do działań nazistów.

Poznaj – Izrael na rozdrożu praw człowieka. Od tragedii do kontrowersji

Autor opisuje konkretne incydenty, w tym mordowanie kobiet i dzieci, a także przypadki tortur i gwałtów. Wskazuje, że celem Hamasu jest nie tylko zniszczenie państwa żydowskiego, ale także fizyczna eliminacja Żydów. Klein podkreśla, że te działania Hamasu są wyraźnym przykładem ludobójstwa i powinny być potępione przez społeczność międzynarodową.

Poznaj – Poszukiwanie prawdy w labiryncie konfliktu Izraela i Hamasu

Klein szczegółowo opisuje liczne incydenty brutalności i okrucieństwa, ukazując ogrom tragedii, jakiej doświadczyli Izraelczycy w wyniku ataków Hamasu. Oto niektóre z najbardziej wstrząsających przykładów opisanych w artykule:

1. Zamach z 7 października 2023 r.: Według relacji, setki terrorystów Hamasu wspieranych przez zwykłych mieszkańców Gazy rozpoczęły ludobójstwo przeciwko Żydom i Izraelczykom. Z premedytacją i z zamiarem mordowania jak największej liczby Żydów, ich działania zawierały elementy podobne do agendy nazistów przeciwko Żydom.

2. Brutalne morderstwa i tortury: Klein opisuje, jak terroryści Hamasu dekapitowali głowy i umieszczali je na niewłaściwych ciałach, a także jak celowo strzelali do narządów płciowych swoich ofiar. Świadkowie relacjonowali, jak kobiety były strzelane w genitalia, a ich piersi były okrutnie odcinane i wykorzystywane w makabrycznych “grach”.

3. Szokujące przypadki gwałtów: Wśród opisanych okrucieństw są relacje o gwałtach, w tym o młodej kobiecie, która szukała schronienia pod sceną na festiwalu muzycznym Supernova w Re’im. Została brutalnie pobita i zgwałcona przez grupę terrorystów, a jej śmierć nastąpiła w wyniku strzału w głowę.

4. Przypadki okrucieństwa wobec dzieci: Opisano także wstrząsające przypadki przemocy wobec dzieci, w tym dzieci spalane żywcem, związane ze sobą elektrycznym kablem.

Autor podkreśla, że te działania Hamasu są wyraźnym przykładem ludobójstwa, mającym na celu nie tylko zniszczenie państwa żydowskiego, ale także fizyczną eliminację Żydów. Klein wzywa społeczność międzynarodową do potępienia tych działań i do uświadomienia sobie, że konflikt izraelsko-palestyński wymaga dogłębnej analizy i zrozumienia obu stron konfliktu.

Link do źródła – Editor’s notes: Isn’t this the true face of genocide? – The Jerusalem Post (jpost.com)

Jednocześnie autor zauważa, że Izrael broni się przed tymi atakami, dążąc do ochrony swoich obywateli i zwalczania organizacji terrorystycznej. Klein argumentuje, że działania Izraela nie są porównywalne do działań Hamasu i nie powinny być traktowane jako ludobójstwo, lecz jako obrona przed agresją.

W artykule wskazuje się na potrzebę szerokiego uświadomienia międzynarodowej opinii publicznej o złożoności konfliktu izraelsko-palestyńskiego i konsekwencjach działań zarówno Izraela, jak i Hamasu. Klein podkreśla, że konflikt ten wymaga nie tylko przemyślanych działań, ale także empatii i dążenia do zrozumienia perspektyw obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *